Повернутися
Кращі студенти СумДУ на екскурсії у ВРУ
5 лютого волонтери Сумського державного університету разом із студентами кафедри психології, політології та соціокультурних технологій побували у Києві. Найактивніші студенти-волонтери та студенти, які пов’язані з євроінтеграційними процесами отримали можливість відвідати Верховну Раду України. Екскурсію було організовано нардепом України Олегом Медуницею. Студентів провели поверхами будівлі, дали змогу відчути себе депутатами. Показали і синьо-жовтий прапор, який був внесений депутатами до сесійної зали Верховної Ради у 1991 році, історичні картини, які прикрашають стіни приміщення, балкони, звідки видно робочі місця нардепів, кулуари та багато іншого. Вразила студентів й історія самої будівлі та сесійної зали. Дуже сподобалася пропозиція зблизька роздивитися місця законотворців та уявити себе на їх місці. Побачене справило сильне враження. «Сама поїздка захопила мене ще до того, як почалась. – Розповідає студент-волонтер факультету ЕлІТ Стас Федорчук. – Коли ми прибули на Хрещатик, нас зустрів помічник-консультант народного депутата Павло Дацків (який навчався колись на тій спеціальності, що і я зараз). Він супроводжував нас до самої Верховної Ради. У ВРУ було дуже круто: прекрасний екскурсовод, привітні депутати та загальна атмосфера. Я запам’ятаю це надовго!». Окрім екскурсії Верховною Радою студенти відвідали найголовнішу християнську святиню Східної Європи - Софійський собор. Він є пам’яткою української архітектури, яка залишилася ще з часів Київської Русі, тому молоді було надзвичайно цікаво дізнатися про факти найстарішої споруди Києва. Екскурсовод розповіла про історію заснування собору та зміни, які відбувалися протягом довгих років, показала мозаїки на його величних стінах. Також там містяться і фрески, які уціліли на сьогоднішній день. Ще однією цікавинкою став саркофаг Ярослава Мудрого. Також у Софії Київській є унікальне панно Богородиці, викладене з 15 тисяч писанок. Після розповідей екскурсовода кожен мав час, щоб добре розгледіти таємничі куточки музею та подивитися й інші будівлі на території собору, зокрема галереї. «Не дивлячись на те, що я була в Києві декілька разів, мені вдалося дізнатися багато чого цікавого та нового. Я пережила неймовірні емоції», - поділилася враженнями волонтер Аня Тарануха.
Дата: 11.02.19